O KLUBU

Golf Club Praha je jedním
z nejstarších českých
golfových klubů. Byl
založen na ustavující
valné hromadě 15. března 1926.

GOLF CLUB PRAHA

HŘIŠTĚ

Klikněte pro více informací.

INDOOR

Klikněte pro více informací.

NOVÁ KLUBOVNA

Klikněte pro více informací.

HISTORIE

Klikněte pro více informací.

REPREZENTACE

Klikněte pro více informací.

KARIÉRA

Klikněte pro více informací.

O HŘIŠTI

Mistrovská devítka v Praze! Jsme jedním z nejstarších klubů v České republice. Devítijamkové hřiště v pražském Motole bylo otevřeno už v roce 1926, když jeho premiérovým čestným předsedou byl Jan Masaryk, syn prvního českého prezidenta. Dnešní podobu získalo hřiště v sedmdesátých letech minulého století a dodnes je známe především pro své výrazné členění. Toto hřiště přinese uspokojení všem hráčům, bez ohledu na výši jejich HCP. Golfový areál je včleněn do krásné lokality Přírodního parku Košíře. Málokdo by očekával tolik zeleně pár stanic tramvají od samotného centra Prahy. Hřiště je velice dobře dostupné jak automobilem, tak MHD. V areálu naleznete kromě devítijamkového mistrovského hřiště, též plochy pro nácvik dlouhé hry (driving range), tak krátké hry (putting, chipping a bunker). Klub má již letitou tradici ve výchově mladých golfistů v tréninkovém centru mládeže, které dosahuje výborných výsledků. Jako Head Pro zde již delší dobu působí legenda českého golfu Jan Juhaniak. 

Více informací o hřišti včetně místních pravidel nebo scorecardy naleznete pod tlačítkem níže.

INDOOR

V zimním období můžete vesele hrát či tréninovat v našem rozšířeném Indoor centru přímo v klubovně GCP.

Na tréninky využíváme 4 FSG simulátory, puttovací místnost a FITNESS SÁL, který je k dispozici nejen dětem, ale i dospělým, kteří pracují na kompenzačních a posilovacích cvičení, zaměřené na golfový švih a celkové posílení těla. 
Na našich simulátorech si můžete zahrát na několika známých světových hřištích, mezi které patří například 
TORREY PINES, PEBBLE BEACH, PINEHURST či mnoho dalších! Přes celou zimu pořádáme jak Motol Indoor Golf Tour, tak i Zimní ligu družstev GCP 2023/2024. Více informací naleznete na stránce turnaje.

NOVÁ KLUBOVNA

V nově zrekonstruované klubovně jsme se společně sešli k zahájení golfové sezóny 2023. Velikonoční pondělí bylo pro členy Golf Clubu Praha mimo jiné i svátkem golfovým. Vedení klubu děkuje všem zaměstnancům za zvládnutí obtížných pracovních podmínek po dobu rekonstrukce a též za osobní účast na pracích. Poděkovaní patří všem členům, kteří pomohli s realizací.

Přejeme všem golfistům a návštěvníkům našeho hřiště, aby si odnášeli hezké zážitky z naší nové klubovny. 

340464936_770571074370713_2868025618698840959_n.jpg

HISTORIE

U nás se ta historie píše sama. 
Původní historické devítijamkové hřiště GCP bylo vybudováno a otevřeno roku 1926 v motolské kotlině přibližně na místě součastně Fakultní nemocnice a části okolí bytové zástavby. Těsně před 2.sv. válkou v souvislosti s nutností postavit na tomto místě urychleně nemocniční objekty bylo hřiště zrušeno a GCP převedl svou činnost do Klánovic, kde již bylo realizovaná polovina z přípravného osmnáctijamkového hřiště a moderní klubovna. Po válce v roce 1946 byl provoz obnoven až pokračovala postupná výstavba dalších jamek. Činnost hřiště a GCP ukončilo rozhodnutí orgánů Komunistické strany Československa v roce 1952. Golf Club Praha byl obnoven jako tělovýchovná jednota Československého svazu tělesné výchovy ustavující schůzí až 12,2,1969. Součástí jeho programu se stala výstavba hřiště pro které bylo nutno najít vhodnou lokalitu. Postupně se prověřovala možnost postavit hřiště ve Velké Chuchli, Hradištku u Štěchovic, Velkých Popovicích a až na konec bylo rozhodnuto vybudovat hřiště v Motole za předpokladu že součastnému uživateli pozemků vojenského cvičiště studentů pražských vysokých škol kterým byla vojenská katedra University Karlovy a ČVUT budou poskytnuty náhradní pozemky v Suchdole u Prahy.  

Nový Motol.
Dnešní Mistrovské hřiště ČGF je dílem několika generací členů TJ Golf Clubu Praha, z nichž první se po roce 1969 zasloužila o obnovu pražského golfu. Pro výstavbu hřiště bylo vytipováno několik lokalit:dostihový areál ve Velké Chuchli, zemědělské pozemky v Hradišťku pod Medníkem, lesopark v Hostivaři, bývalé Ringhofferovo hřiště u Vel. Popovic a bývalé hřiště v Klánovicích. Nakonec se jako životaschopné ukázalo využití motolského
cvičiště vysokoškolských vojenských kateder v prostoru Na hliníku-nad tramvajovou remízou a Motolskou vozovnou, na dohled od starého hřiště, pod tlakem opuštěného v roce 1938. Klub měl kolem 50 členů a ve dvou buňkách vlastnil, dle svědectví Kamila Piláta: 2 kolečka, 3 krumpáče, 4 hrábě a 8 lopat. 1973 byla zakoupena starší sekačka a nastoupil první greenkeeper Sandy Kratochvíl. Na provizorní jamkoviště se hrálo od roku 1976, kdy se též konal první turnaj, znormováno bylo však až po roce 1980.

Více informací o historii GCP naleznete v bakalářské práci od Karolíny Mochanové

REPREZENTACE

Golf Club Praha velmi aktivně podporuje nejen mládežnické týmy, které nás hrdě reprezentují na federačních turnajích, ale i ty dospělé ligové. Motol jako jediný klub v České republice má v mužské kategorii 4ligové týmy!

Začněme nejdříve mládeží, které se roku 2022 podařilo zvítězit mezi všemi kluby na Regionální Tour Mládeže regionu B. Děti pravidelně vyrážejí i Národní golfovou tour mládeže a Ti nejlepší i na 1. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, kterou hrají nejlepší amatéři a profesionálové. S dětmi vyrážíme v doprovodu s našimi trenéry i na Regionální kvalifikace družstev do 14, 16 a 18ti let, které z pohledu GCP plně podporujeme.

Teď již pár slov k dospělým týmům v našem motolském klubu. Jak již bylo zmíněno, máme 4 mužské týmy. A-tým s kapitánem a viceprezidentem klubu Honzou Klokočkou již několik let v první lize bojuje o postup do extraligy, přičemž v posledních pár letech skončil na smolném druhém místě. B-tým, kde pásku převzal Honza Slavík v roce 2023 jasně ovládl 3. ligu a postoupil do ligy druhé. Tam se tento tým, složený z velké části z naší mládežnické reprezentace, bude snažit probojovat do první ligy. Ve třetí lize nás poté budou opět reprezentovat C a D týmy.

A-tým děvčat vede kapitánka Eliška Kocourková, přičemž pravidelně bojují taktéž o medaile v první lize. V roce 2023 se naším týmům opravdu dařilo, jelikož mužský B-tým nebyl jediný, komu se podařilo ovládnout ligové klání. Ženský B-týmu vyhrál nejen hru na rány, ale následně nedal čuchnout ani žádnému jinému soupeři v jamkovkách a právoplatně tak postoupil do první ligy. Příští rok tudíž budeme mít v první lize hned 2 ženské týmy!

V neposlední řadě nesmíme ani zapomenout na naše seniorské družstvo, které si z letošního Mistrovství ČR seniorských družstev odvezlo neuvěřitelné druhé místo!

KARIÉRA

Chcete pracovat v pohodovém prostředí golfového hřiště?

V těchto prostorech budeme již brzy inzerovat nové pozice k nám do týmu v Golf Clubu Praha.

Greenkeeper-údržbář

Co vás čeká:

 • samostatná práce v přírodě
 • příjemné prostředí golfového areálu
 • dobrá dopravní dostupnost včetně MHD

Co očekáváme my:

 • SŠ vzdělání v daném oboru
 • praxe v práci na golfovém hřišti min. 2 roky
 • znalosti problematiky greenkeepingu a provozu strojů údržby
 • flexibilita spolehlivost, dobré komunikační dovednosti, odolnost vůči stresu, odpovídající zdrav. stav
 • řidičský průkaz sk. B sk. T (aktivní řidič)
 • čistý rejstřík trestů

Co nabízíme:

 • řádnou pracovní smlouvu
 • odpovídající mzdové ohodnocení
 • časný začátek pracovní doby a 2-3 volné víkendy v měsíci i v hlavní golfové sezoně
 • možnost parkování automobilu v areálu golfového klubu
 • možnost golf si hrát a trénovat zdarma vždy po pracovní době
 • členství v golfovém klubu
 • 5 sick days

Fajn, že jste dočetli až sem. Teď už nám jen stačí zaslat Váš životopis a nechat se pozvat na pohovor s námi kucera@gcp.cz, 774203728.

Recepční golfového klubu

Co vás čeká:

 • Rezervování hracích časů na hřišti a v indoor centru
 • Odbavování hráčů
 • Pořádání a výpomoc při turnajích, zpracování výsledků
 • Běžná agenda golfového klubu a provozu

Zkušenosti z golfového prostředí nejsou podmínkou, ale jsou výhodou.

Vše Vás naučíme a vyškolíme.

Co nabízíme:

 • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou (krátký, dlouhý týden)
 • DPČ nebo DPP (možnost pravidelné brigády nebo přivýdělku)
 • Odpovídající ohodnocení
 • Členství v našem golfovém klubu a hru zdarma
 • Pro golfové začátečníky možnost tréninků
 • Firemní stravování

Nástup od 1. 1. 2024 nebo dle dohody

Pro více informací nás kontaktujte na tel.: 737 109 930; nebo zašlete životopis na vazanska@gcp.cz.

Sběrač golfových míčků

Co vás čeká:

 • Sběrač míčů na drivingu.

 • Tato práce je vhodná pro studenty a aktivní seniory.

  Pracovní doba:
  po – pá   15:00 – 20:00
  so  – ne    14:00 – 20:00

  Náplň práce:

  sběr míčů na cvičných plochách (autem, ručně)

  udržování pořádku na cvičných plochách

  Co nabízíme:

  zaměstnanecké členství v golfovém klubu

  volnou hru na hřišti GC Praha pro golfisty

  Více informací: Karel Kučera 774203728

  Možnost nástupu od 1.3.2024.